۱۳۹۲ مهر ۱۷, چهارشنبه

افاضات حسن روحانی رئیس جمهور منتخب!
دکتر روحانی در ادامه سخنان خود توضیح داد که، تمام آنچه که در نظام حقوق اساسی بعنوان "حقوق حاکمیتی" برای نظام حاکم قائل هستند، ویژه حاکمیت است. مانند سیاست گذاری، قانون گذاری، قضاوت، اعلام جنگ و صلح و ... این امور در اختیار حاکمیت است. مردم نمی توانند این امور را انجام دهند این امور تنها در انحصار حاکمیت و حاکمان است.

یکی از افتخارات نظام ما مردم سالاری و دموکرات بودن آن است

امیدوارم برای توصیه‌های رهبری گوش شنوا وجود داشته باشد

روحانی یکی از اهداف اصلی دولت یازدهم را ایجاد وفاق و انسجام و همدلی در عرصه اجتماعی، کاهش شکافها و استفاده از ظرفیت های همه دلسوزان و پایبندان به «انقلاب، راه امام و خط رهبری» دانست 


شایعات درباره سپاه را اصلاَ قبول ندارم؛ سپاه محبوب دل‌ها و در خط مقدم دفاع از انقلاب است
رئیس جمهوری ایران با دفاع از عملکرد سه دهه گذشته سپاه پاسداران گفته «سرمایه معنوی سپاه‌‌ همان است که او را محبوب دل‌ها قرار داده است.»
وی همچنین افزوده که «بنده شایعاتی که راجع به سپاه در حوزه اقتصادی مطرح می‌شود را اصلا قبول ندارم. سپاه رقیب مردم و بخش خصوصی و مثل پیمانکارهای معمولی نیست.»  سپاهیان افتخار بزرگی بر دوش دارند و آن پاسدار بودن است که نه تنها پاسدار مرز و بوم کشور بلکه تا والحافظون لحدودالله هستند.


دکتر روحانی ضمن تشریح فعالیت برخی کشورهای غربی به ویژه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشبختانه در مقابله با ایران و فشار به کشورمان، غرب با چهار معضل بزرگ مواجه است 
1-وضع نفت، تقاضای روزافزون نفت در بازار جهانی، امنیت خلیج فارس و این که هر گونه تهدید و ناامنی برای ایران منجر به کمبود نفت در بازار جهانی و افزایش فوق‌العاده قیمت نفت خواهد شد. 
2-اوضاع بسیار پیچیده منطقه ما که ایران یک کشور قدرتمند، بزرگ و تاثیرگذار است و نمی‌توانند نقش ایران را نادیده بگیرند و تهدید ایران منجر به یک فاجعه برای کل منطقه خواهد شد. 
3-توان و قدرت بازدارندگی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران که غرب از آن بی‌اطلاع نیست. 
4-دستیابی ایران به فن‌آوری هسته‌ای به طور کامل. 
وی گفت شرایط امروز با سال 1382 کاملا متفاوت است. در آن شرایط هنوز U.C.F اصفهان کامل نشده بود و ما ماده اولیه برای غنی‌سازی نداشتیم که با تلاش پیگیر در سال 1382 و 1383 پروژه اصفهان کامل شد و ما به تولید UF6 رسیدیم و ضمنا توانستیم در سال 82 و83 تعداد موردنیاز سانتریفیوژ را بسازیم و بحمدالله در اوایل سال 1384 این توانمندی را تکمیل کردیم. وی تدبیر نظام در سالهای 82 و83 برای عبور از بحران، آرام کردن فضا و تکمیل فن‌آوری هسته‌ای را ستود. 

وی همچنین وضعیت کنونی فن‌آوری هسته‌ای کشور را به دلیل پیشرفتی که در آن حاصل شده است، عاملی بازدارنده برای برنامه‌های تهاجمی دشمنان جمهوری اسلامی ایران برشمرد. 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر