۱۳۹۲ مهر ۱۰, چهارشنبه

جنجال کاذب تحریم دارو ; پورشه ، بنز و اقلام لوکس حیاتی تر از دارو!- مستند و عکس

تحریم دارو و اقلام پزشکی به هیچوجه صحت ندارد. رژیم با ایجاد بحران مصنوعی و فشار  بر مردم میخواهد  به جهانیان وانمود کند که تحریم ها مردم را نشان رفته اند. در این راستا ارسالی ها و لابیهای رژیم هم سنگ تمام گذاشته اند! در زیرمستند نشان داده میشود که تحریم دارو چقدر صحت دارد.


آفتاب: مشرق نوشت: واردات 16 هزار خودرو لوکس خارجی همچون پورشه و بنز در 5 ماهه نخست امسال با ارز مرجع دولتی باعث حیرت کارشناسان شده است. این در حالی است که بودجه بسیاری مراکز فرهنگی قطع و یا با کاهش شدید مواجه شده است. در سال گذشته نیز 830 میلیون دلار برای واردات خودرو های لوکس هزینه شد که 86 درصد آن با نرخ ارز مرجع بوده است. برخی گزارش ها از ارتباط مافیایی وارد کنندگان خودروها با برخی مدیران حکایت دارد. 

بر اساس آمار گمرک در ۵ ماه اول سال جاری ۱۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو وارد کشور شد که ۷۸ درصد ارزش وارداتی آنها از محل ارز مرجع بوده است.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، در حالی که سال گذشته واردات قانونی به کشور به 56 میلیارد دلار رسید، در سال جاری با وجود همه مشکلات و تحریم 50 میلیارد دلار ثبت سفارش برای واردات کالا در نیمه نخست سال جاری انجام شد.

براین اساس از این 50 میلیارد دلار تنها 11 میلیارد دلار کالای اولویت یک و دو و بقیه سایر اولویت‌های وارداتی بوده است. آمار گمرک نشان می‌دهد در سال گذشته 40 هزار دستگاه خودروی سواری به ارزش 830 میلیون دلار وارد کشور شد که از این رقم 86 درصد با ارز مرجع دولتی یعنی 716 میلیون دلار وارد کشور شده است. آمار گمرک نشان می‌دهد در 5 ماه سال جاری 15 هزار و 700 دستگاه خودرو به ارزش 341 میلیون دلار وارد کشور شده که 78 درصد از این دلار‌ها یعنی 265 میلیون دلار با ارز مرجع بوده است.


سهمیه هایی که خرج زرق وبرق می شوندمژده ای دل که مسیحا نفسی می اید!


سخنگوی شهرداری تهران از کاهش قیمت منوی باز رستوران گردان برج میلاد خبر داد و گفت: قیمت منوی باز این رستوران به 70 هزار تومان کاهش یافته و با استقبال مردم مواجه شده است.

بستنی 400هزارتومانی‌سیدمحمدهادی ایازی در نشستی خبری با تشریح جزئیات برنامه استقبال از نوروز شهرداری تهران گفت: امسال با توجه به افزایش نرخ ارز بر میزان مسافرت‌های داخلی افزوده می‌شود و تهران نیز احتمالا با حجم بیشتری از مسافران نوروزی مواجه خواهد شد.


عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت و گو با«فردا»:

دلیل کمبود دارو سوء مدیریت است نه تحریم/ باید از دست‌های خالی مردم خجالت بکشیم!
دیپلماسی ایرانی: در شرایطی که کمبود دارو  در داروخانه ها به مشکلی جدی برای بیماران تبدیل شده است، ورود کالا های لوکس به ایران باوجود تحریم های اعمالی همچنان ادامه دارد. به گزارش تایمز، نرخ یارانه ای ارز که از سوی دولت برای حمایت از واردات مواد غذایی و دارو تعیین شده، در اختیار شرکت های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد و این در حالی است که از این نرخ ارز برای واردات خودرو های اسپرت و کالاهای لوکس استفاده می شود.


 هاشمی و تحریم ها

رئیس جمهور منتخب! حسن روحانی و اثرات سوء تحریم ها در ایاب و ذهاب ایشان 


وسیله نقلیه تحریمی رهبر!


تحریم ها برای فشار به دولت طراحی شده اند نه مردم ایران. ما با مردم ایران هیچ دعوایی نداریم. برای همین سالهاست تحریم های ما طوری طراحی شده که شامل غذا، دارو و وسایل پزشکی نیست. ما هیچ شرکت یا موسسه مالی را به خاطر تجارت غذا، دارو و وسایل پزشکی تحریم نکرده ایم. تمرکز تحریم ها بر کسانی است که به دولت ایران برای گسترش برنامه هسته ای کمک می کنند نه برای تجارت غذا و دارو. گزارش هایی هم دیده ام که وزیر بهداشت، خانم دستجردی، اخیرا از سمت اش برکنار شد به این دلیل که گفته بود دولت بودجه ای را که به وزارت بهداشت وعده دادند، اختصاص نداده است. در نتیجه وزارت بهداشت نتوانست داروهای مورد نظرش را بخرد. در عوض دولت آن بودجه ارزی را به اهداف دیگری اختصاص داده مثل حمایت از رژیم اسد، تروریسم، و برنامه هسته ای. این انتخابی است که دولت ایران کرده که به نظر من تاثیرش را بر توانایی وزارت بهداشت برای واردات دارو می بینیمجالبه که در مورد غذا مشکل زیادی وجود ندارد. من آمارهایی دیده ام که نشان می دهد واردات غذا به ایران در سال گذشته ۲۲ درصد هم بیشتر شده است. همان ساز و کارهای تجارت بین المللی مربوط به غذا، برای دارو و وسایل پزشکی هم وجود دارد؛ همان کشتی ها و همان معاملات مالی. پس مسلما امکان تجارت این نوع کالاها که خارج از حوزه تحریم های ما هستند، وجود دارد. ما برای صادرکنندگان و نهادهای مالی خودمان (در آمریکا) و در اروپا و آسیا و جاهای دیگر روشن کرده ایم که تحریم های ما شامل غذا، دارو، و وسایل پزشکی نیست. این موضوع مخفی نیست و ما خیلی آشکار می گوییم، و با شرکت ها و نهادهای مالی که در مورد دایره تحریم ها سوال دارند، در ارتباطیم. ضمنا مجوزهای خاص و عام صادرکرده ایم که تجارت غذا و دارو و وسایل پزشکی را آسان می کنند. یعنی قدم هایی برداشتیم و بر خواهیم داشت تا مطمئن شویم جامعه جهانی می داند که این نوع کالاها شامل تحریم های آمریکا نیستند.

ماجرای کمبود و گرانی دارو در کشور، از حدود یک سال قبل در کشور کلید خورد و هنوز هم آثار و تبعات آن متوجه مردم و بیماران است. بی برنامگی وزارت بهداشت، رانت و مافیای دارویی و سوء استفاده دلالان از علل مهم کمبود و گرانی دارو در کشور هستند.


اثرات تحریم برکاهش تولید وافزایش قیمت اقلام حیاتی!


ارز دارو چه می شود؟ ارز واردات اقلام زیر از کجا تامین می شود؟  پورشه مهمتراست یا دارو؟
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر