۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۰, دوشنبه

بی طرفی بی بی سی!مسئولین بی بی سی فارسی بارها بی طرفی خود را اعلان کرده اند. چیزی که ابدا با واقعیت همخوانی ندارد. در ذیل مدارک و شواهدی محکم دال بر عدم بی طرفی این رسانه ارائه میشوند.

بی‌ طرفی یکی از شناسه‌های اصلی بی‌بی‌سی به عنوان یک رسانه است
ادعای بی طرفی توسط صادق صبا مدیر وقت بی بی سی فارسی
صادق صبا مدیر وقت  سایت بی بی سی فارسی که گفته میشود سابقه عضویت در گروهک تروریستی سچفخا را دارد ، در مقاله "چرا بی‌بی‌سی به کسی تروريست نمی‌گوید؟" مینویسد: ما وظیفه اصلی بی بی سی را گزارش دقیق، بیطرفانه و بی کم و کاست خبرهایی می دانیم که در سراسر جهان روی می دهد. "تروریسم" مفهومی بسیار پیچیده و احساسات برانگیز است که همواره جنبه های سیاسی هم دارد. فرهنگ های لغت معمولا آن را "استفاده از خشونت برای مقاصد سیاسی" تعریف می کنند که به هیچ‌وجه تعریف جامع و مانعی نیست. ما در بی بی سی اگر از صفاتی مثل تروریست استفاده کنیم در واقع وارد موضع گیری سیاسی می شویم و جهت گرفتن کاملا بر خلاف سیاست رسانه ای بی بی سی است. بعضی از مخاطبان ما ممکن است استدلال کنند که اقدامات گروه دولت اسلامی در عراق مثل سربریدن مخالفان معلوم است که یک عمل تروریسی آشکار است و اما و اگر ندارد. یا اینکه اگر گروهی مثلا در یک کودکستان بمب پرتاب کند دیگر تردیدی وجود ندارد که این یک اقدام کور تروریستی است. ولی بی بی سی در چنین مواردی هم از به کار بردن عنوان تروریست پرهیز می کند.

اما کافی است در سایت رسمی بی بی سی کلمه تروریست را جستجو کنید تا ببنید چطور گروه ها و افراد بسیاری تروریست خطاب شده اند از جمله داعش یا همان دولت اسلامی

و حالا نگاهی به بی طرفی بی بی سی فارسی
بی طرفی بهمن کلباسی گزارشگر و تولید کننده بی بی سی فارسی

نمونه هایی الگو وار از درس بی طرفی توسط عنایت فانی مجری و سردبیر بخش فارسی بی‌بی‌سی


نظر یک روزنامه نگار حرفه ای درباره بی طرفی بی بی سی فارسی

مجری مدعی بی طرفی بی بی سی فارسی توان دیدن مستند مربوط به دو ران پهلوی را ندارددر انتها، لیست کار کنان و مدعوین بی بی سی فارسی خودش سندی محکم دال برجهت دار بودن این رسانه است!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر